18
Bře

Obnova Hrnčířova mlýna v Českém Meziříčí pokračuje

   Autor: Ludmila Žlábková   kategorie: Zprávy a novinky

První jarní brigádou jsme v sobotu 18. března pomyslně zahájili sezonu na Hrnčířově mlýně. I když pracuje se tu celoročně. V letošním roce bychom rádi dokončili obnovu střechy. Zatím je hotová polovina krovu včetně nové krytiny.

Rekonstrukce historického objektu tohoto typu má ovšem svá specifika – velmi náročná byla například výměna poškozených stropních trámů nebo jejich zhlaví, kdy práci komplikovalo napevno instalované technologické vybavení. Zruční tesaři si s tím ale dokázali poradit a na stropních trámech je již položena nová podlaha.

Dokončení rekonstrukce střechy je prozatím nejnáročnější etapou záchrany mlýna, a to jak co se týče financí, tak organizace prací, výběru dodavatele atd. Vedle výměny prvků krovu bude nutné doplnit střešní konstrukci o jednu plnou vazbu. Raději ani nechceme myslet na to, co se objeví a postup prací zkomplikuje. Pokud byste nás chtěli podpořit, budou se od jara konat brigády, termín té příští je neděle 18. dubna, případně nás můžete podpořit finančně. Veřejná sbírka je stále otevřená: 804014002/5500.

Držme palce, ať se celou akci, která je finančně podporována také Královéhradeckým krajem, podaří dokončit podle plánu.

 

 

Tento zápis byl uveřejněn v Sobota, 18. Březen 2023 v 16.22, je zařazen do kategorie Zprávy a novinky. Můžete sledovat veškeré reakce na něj pomocí RSS 2.0 kanálu. Reakce na článek nejsou povoleny, ale můžete na článek odkazovat na vaší vlastní stránce.

Komentáře nejsou povoleny.