10. 3. 2011
16.3019.30
23. 3. 2011
10.0017.00

Ve středu 23. března 2011 pořádá Katedra kulturních a náboženských studií Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Diecézním teologickým institutem Biskupství královéhradeckého v Hradci Králové konferenci u příležitosti 800. výročí narození Anežky České „Osobnost – vlast – hodnoty“. Konference se snaží poukázat na význam personálních vzorů při vytváření hodnot, zejména vztahu k vlasti. Proběhne v prostorách Objektu společné výuky UHK (Hradecká 1227). Její vzor i odkaz by měl být dle mého názoru trvalou inspirací pro naše polistopadové politiky i představitele našeho státu. Akce je veřejně přístupná bez přihlašování předem, další informace najdete na stránce Biskupství královéhradeckého. Bližší informace Vám poskytne Diecézní teologický institut, dti@diecezehk.cz, telefon 495 063 428-9.

 Program konference:

I. Osobnost, vlast, hodnoty – obecná východiska vystoupí Prof. PhDr. Petr Piťha, CSc. a Prof. Jan Sokol, Ph.D., CSc. 

II. Personální vzory a utváření hodnot – příklady konkrétních osobností vystoupí Mons. ThLic. Dominik Duka OP., Dr.h.c., Prof. Jan Sokol, Ph.D., CSc, Prof. Ing. Rudolf Zahradník, DrSc., Dr.h.c., Doc. PhDr. Jaroslav Med, CSc. a Mgr. Karel Tejkal

 V současné době se podílíme na přípravě projektu, který se věnuje této problematice. Ve čtvrtek 10. března 2011 odpoledne se od 16:30 uskuteční návštěva ve Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích, kde se budete moci seznámit s připravovanými návrhy soch studentů na téma Anežka Česká. Hlavním programem ale bude prohlídka školy a zejména děl jejich absolventů.

Ukázky prací studentů

Ukázky prací studentů

Další práce studentů

Další práce studentů

Tento zápis byl uveřejněn v Neděle, 6. Březen 2011 v 0.47, je zařazen do kategorie Ostatní, Pořádané akce. Můžete sledovat veškeré reakce na něj pomocí RSS 2.0 kanálu. Reakce na článek nejsou povoleny, ale můžete na článek odkazovat na vaší vlastní stránce.

Komentáře nejsou povoleny.