Petiční výbor se na Vás obrací s peticí, která usiluje o zachování prvorepublikového areálu bývalých Veřejných ústředních jatek v Hradci Králové. Není nám lhostejný osud této zajímavého, zachovalé a jedinečné industriální památky z let 1930 – 1931. V areálu je dochováno množství původního technického vybavení. Navíc se jedná o jeden ze pravděpodobně tří příkladů architektury jatek z meziválečného období. STOP_DEMOLICI_AREÁLU_PRVOREPUBLIKOVÝCH_JATEK_final STOP_DEMOLICI_AREÁLU_PRVOREPUBLIKOVÝCH_JATEK_final (1)

Nedávno dokončená rekonstrukce ostravských jatek či nové využití jatek v Praze – Holešovicích ukazuje, že historické industriální areály se můžou stát zajímavým prostorem pro skloubení nového se starým, tradice s modernitou. Jedno z možných využití tohoto areálu může být pro kulturní účely, neboť v Hradci Králové takové místo citelně schází a prostory jatek jsou proto svými dispozicemi velmi vhodné.

 

Budeme vděčni za Váš podpis, který podpoří smysluplné zacházení s historickými památkami. Budeme rovněž vděčni za rozšíření petice mezi Vaše přátele či známé.

Petice online: 

https://www.petice.com/petice_za_zachovani_historickeho_arealu_byvalych_veejnych_ustednich_jatek_spolku_eznik_a_uzena_a_msta_hradce_kralove

Více fotografií a informací o areálu:

Facebooková stránka věnovaná areálu bývalých jatek, kde naleznete fotografie a informace o areálu:

https://www.facebook.com/historickejatkyHK/

Tento zápis byl uveřejněn v Středa, 5. Říjen 2022 v 7.14, je zařazen do kategorie Ostatní. Můžete sledovat veškeré reakce na něj pomocí RSS 2.0 kanálu. Reakce na článek nejsou povoleny, ale můžete na článek odkazovat na vaší vlastní stránce.

Komentáře nejsou povoleny.