7
Říj

Pozvánka na 4. ročník konference o památkové péči

   Autor: Ludmila Žlábková   kategorie: Ostatní

Společnost ochránců památek ve východních Čechách pořádá v sobotu 16. října čtvrtý ročník konference o památkové péči Kulturní dědictví v současnosti s podtitulem Občanská společnost v památkové péči. Srdečně zveme všechny zájemce o tuto problematiku a milovníky naší historii a památek. Vstup na konferenci je volný.

„Tato akce si klade za cíl prezentovat dobrovolnou práci členů občanských sdružení, působících při záchraně a propagaci našeho kulturního dědictví,“ vysvětluje místopředseda pořádající organizace Rudolf Khol. Konference je podle něho součástí dlouhodobého osvětově vzdělávacího cyklu Společnosti ochránců památek. Jednotlivé konference (celkem se již uskutečnily tři) se věnují konkrétním otázkám památkové péče s cílem poskytnout prostor všem zainteresovaným stranám v procesu památkové péče. Tentokrát bude hlavním tématem vstup občanských iniciativ do této problematiky. Výstupem konference bude sborník, v němž budou prezentovány jednotlivé příspěvky přednášejících. V přísálí přednáškového sálu bude na informačních panelech prezentována dvacetiletá činnost naší organizace.

Jak již bylo zmíněno, konference se bude konat v přednáškovém sále Muzea východních Čech v Hradci Králové.

Program:

9.00-9.30        prezence účastníků

9.30-9.45        zahájení konference, přivítání hostů

9.45-11.25      1. přednáškový blok

11.25-12.00    přestávka

12.00-13.15    2. přednáškový blok

13.15-13.45    diskuse

V rámci konference vystoupí například zástupci těchto občanských sdružení a institucí:

Společnost ochránců památek ve východních Čechách, www.sopvc.cz

Má vlast, můj domov o.s., www.mavlast.eu

Sdružení pro záchranu hradu Kumburku, www.kumburk.cz

Klub vojenské historie Brendy, www.t-s27.cz

Občanské sdružení Baševi, www.basevi.cz

Hana Talli Hlubůčková, www.talli.info

Národní památkový ústav, www.npu.cz

Tento zápis byl uveřejněn v Čtvrtek, 7. Říjen 2010 v 8.21, je zařazen do kategorie Ostatní. Můžete sledovat veškeré reakce na něj pomocí RSS 2.0 kanálu. Reakce na článek nejsou povoleny, ale můžete na článek odkazovat na vaší vlastní stránce.

Komentáře nejsou povoleny.